Porträtt 18/1900-tal
2015-02-06
291024
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (18/1900-tal): Porträtt, olja på pannå, ca 46x28 cm,
Katalogsida från auktion på baksidan, Peder Severin Kröyer (1851-1909): enligt påskrift i bläck Svensk-Franska Auktion (Konstgalleriet), 18/10-1944. Understryket auktionsnr 112, Gossporträtt, ofullbordad, kopia efter Botticelli, H.46, Br.28