Fernandez Arman vernissageinbjudan
2015-02-07
290920
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
ARMAN, Fernandez (Frankrike 1928-2005): "Galerie Lawrence/11 mai 1965 de A8", 2 stycken inplastade ståldelar/mekaniska delar, 2,7 x 4,5 x 3,7 cm. Upplaga 200 ex.
Arman Archive No. APA #8400.65.006
PROVENIENS: Ulf Linde, Stockholm
Vernissageinbjudan till Armans utställning på Galerie Lawrence i Paris
Slitage, nagg