Tallrikar Kina blåvita
2015-02-11
290571
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
MATTALLRIKAR, 17 st, porslin, Kina, 1900-talets första hälft/mitt, snarlik dekor i underglasyrblått, diameter 25 cm
Proveniens: Inköpta i Kina på 1960-talet.
Enstaka nagg och hårsprickor.