Thea Ekström
2015-02-05
290568
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
EKSTRÖM, Thea (1920-1988): Komposition, blandteknik/lack med skrapteknik på pannå, signerad och daterad Ekström 14 III 64, med dedikation "Till Oscar", 46x123 cm
Ej ramad, pannån med smärre kantnagg