Lockurna kina 1900-tal
2015-02-11
290567
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
URNA med lock, porslin, Kina, 1900-talets första hälft alt. mitt, figural dekor i famille rose, höjd 32 cm
Proveniens: Inköpt i Kina på 1960-talet.
Ytslitage, lockknoppen med nagg.