Höbåt från kalvholmen till Hindö oljemålning
2015-02-04
290526
| Klubbat belopp | 950 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Höbåt från Kalvholmen till Hindö, monogramsignerad och daterad 1891 (enligt etikett a tergo "...målad av prosten Lundqvist..."), olja på duk, ca 22x28 cm
Krackeleringar