Skrivbord gustaviansk stil
2015-02-03
290161
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SKRIVBORD, med uppsats, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, fanérat i mahogny, beslag, listverk och fothylsor i mässing, dekor av intarsia, uppsatsen med dekor av kolonetter, höjd ca 76, total höjd 112, 114x65 cm
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen. Lös dekordel medföljer, lös listdel, ytskador.