Ampel i empire
2015-02-02
290076
| Klubbat belopp | 7 400 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
AMPEL, empire, 6 ljusarmar, brunpatinerad plåt, mässingsdekor av bl a blomsterkorgar, palmetter, tofsar, krönt av pinjekotte, höjd ca 48, diameter ca 50 cm
Skador, kedjor, ljusmanschetter samt en mässingsofs saknas, lagningar, lösa delar medföljer, borrad för el