Vaser Japan 1800-tal Edo period
2015-01-31
289717
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
VASER, 1 par, porslin, Japan, 1800-tal, Edo period (1603-1868), dekor i underglasyrblått samt järnrött och grönt av blomstrande växter, höjd 45 cm
En med retuscherad lagning på halsen, båda med smärre glasyrkrackelyrer.