Terrin Kina
2015-01-30
289596
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
TERRIN med lock, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, hänklar i form av kaninhuvuden, Qianlong (1736-1795), höjd 19, längd 37 cm
En mindre lagning på lockets inre fals, lock med mindre glasyrnagg