Kruka Ming dynasti
2015-01-29
289300
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
KRUKA med LOCK, lergods, Kina, Ming (1368-1643), grön- och brunglaserad, bukig form och reliefdekor, höjd 21 cm
Enstaka nagg, smärre ytslitage och glasyrkrackelyrer.