Ljuskrona i barockstil
2015-01-27
289101
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, barockstil, stomme i mässing, för 24 ljus, elektrifierad (6 ljuspunkter), höjd 150, diameter ca 90 cm
Slitage