Ytterfoder Kina blåvitt
2015-01-28
289091
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
PLANTERINGSSKÅLAR/YTTERFODER, 2 st., snarlika, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, genombruten dekor, höjd 5 resp 6, 23,5x16 resp 24x15,5 cm
En med retuscherad kantlagning, mindre nagg och tillverkningsdefekter.