Teskedar supkopp
2015-01-25
288769
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TESKEDAR, 2 st, SUPKOPP, silver, Ryssland, 1800-talets slut, bär bl a franska importstämplar, resp. oidentifierade stämplar, cloisonné, polykrom dekor i emaljfärger, diameter ca 3,5 cm, total vikt ca 73 g