Hua Ziyou 1 par
2015-01-26
288747
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
ZIYOU, Hua, 1 par, Taoistiska odödliga, inskriptioner och sigill, tusch och färg på silke, 1800-tal, 48x32,5 cm
PROVENIENS: Postdirektör Erik Nordströms samling (1884-1971)
Slitage, veck, ramskador