Kinesiska tallrikar 17/1800-tal
2015-01-24
288539
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 4+1+1+1 st, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av trädgård samt figurscener, 4+1 st med oktagon samt djup modell, diameter 23-26 cm
Nagg, sprickor, lagningar