Einar Forseth
2015-01-21
288201
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
FORSETH, Einar (1892-1982): (13) Reseminnen - Grekland oh Cypern, signerade, 1920-60-tal, akvarell, tusch, krita, varierande mått, motiv från Athen, Pireus, Mykenos, Delphi, Kreta, oramade skisser
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"
Hanteringsveck