Einar Forseth reseminnen Italien
2015-01-21
288199
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
FORSETH, Einar (1892-1982): (5) Reseminnen - Italien, signerade, mestadels 1920-50-tal, tusch, krita, varierande mått, motiv från Venedig, Siena, Pisa, Verona, Napoli, oramade skisser, 3 i passepartout
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"
Hanteringsveck