Skedar samt soppslevar 18/1900-tal
2015-01-19
287804
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BESTICKDELAR, 20 dlr., silver, 1800/1900-tal, bestående av 1+1 soppslevar, 1+1 matskedar (1800-tal), 2+1 bordsskedar, 1+1+1+1 teskedar, 7+2 moccaskedar, totalvikt ca 848 g
Gravyr, skada samt lagning i soppslev