Bestickuppsättning Kunglig Dansk/ USC
Klubbat för:
750 SEK
1 500 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 45 dlr, 1950-tal, Kunglig Dansk/ USC (Universal Steel Company), skaft i turkosglaserad fajans, bestående av: 12 bordsknivar, 11 bordsgafflar, 12 bordsskedar, 5 smörknivar, kapsylöppnare, såsslev, 2 uppläggningsbestick, ostskärare
Krackeleringar, 2 bestick med sprickor, 2 medföljande skadade bestick, originalkartonger medföljer
287791
2015-01-18