Senapskanna silver
2015-01-12
287057
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
SENAPSKANNA, silver, sekelskifte 1800, otydliga stämplar, genombruten dekor av nollgaller, locket invändigt förgyllt, insats i blått glas, höjd ca 8,5 cm, vikt exklusive insats ca 82 g
Insats lagad