Egyptisk sarkofag 1800-tal Grand Tour souvenir

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

10 000 SEK

EGYPTISK SARKOFAG, Italien 1800-tal, Grand Tour souvenir, i form av mumiekista med pseudohieroglyfer, brännförgylld och mörkpatinerad brons, monterad på postament av marmo nero belgio, höjd 4,5, längd 13 cm

obetydliga nagg, spår av etikett

285766

2014-12-30