Sabel 1860/70-tal
2015-01-05
285686
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SABEL, svensk, 1860/70-tal, för artilleriofficer, förgyllt fäste, baljan märkt U under krona, längd med balja 100 cm
Slitage