Ljuskrona gustaviansk stil
2014-12-29
285683
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal, för 6 ljus, med 6 ljuspunkter, stomme i mässing, olikslipade prismor, höjd ca 80, diameter ca 58 cm
Lösa prismor samt ljusmanschetter med följer, bruksslitage