Ljuskrona 1900-tal
2014-12-27
285435
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, för 6 ljus, elektrisk belysning monterad på insidan, höjd ca 65 cm