Mo Geng
2014-12-25
285243
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
GENG, Mo (född 1960): Blommor vid klippa, inskription och sigill, bläck och akvarell på papper, ca 30x65 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling, inköpt i Kina 1970-tal
Mo Geng b. 1960, ink and colour on paper, flowers and rockwork, inscription and seal, c. 30 x 65 cm
PROVENANCE:
From a Swedish private collection, purchased in China during 1970´s
Smärre hanteringsveck