Etsningar Harald Sallberg Christian Due londonmoti
2014-12-25
285240
| Klubbat belopp | 950 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SALLBERG, Harald (1895-1963): Motiv från London, signerad och daterad 1929 i trycket samt signerad Harald Sallberg, etsning, 8,5x32 cm
DUE, Christian (född 1925): "Vid London bridge", signerad Chr. Due -52, 23/25, etsning, ca 10x27,5
Christian Due bladet har halkat ur passepartouten