Taklampa böhmisk typ
2014-12-23
284924
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, glas, böhmisk typ, Tjeckien, 1900-tal, 5 ljusarmar, överfångsglas med dekor av blommor, olikslipade prismor, höjd ca 96, diameter ca 52 cm
PROVENIENS: Ralph Lundsten
Bruksslitage