Carl Ryd oljemålning med motiv från Öland
2014-12-23
284908
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RYD, Carl (1883-1958): "Bläsinge Öland östsidan", signerad och daterad Carl Ryd -39, olja på pannå, 37x54 cm