Målad bonad Brearedsskolan Småland

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MÅLAD BONAD, Brearedsskolan, Småland, möjligen Johannes Nilsson (1757-1827), motiv föreställande bilder ur Bondens år, målad på väv, 32 x 378 cm, uppfodrad på väv, skador, hål, slitage

284529

2014-12-19