Silverbestick 1800-tal
2014-12-19
284484
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
GAFFLAR, 12 st, SKEDAR, 6 st, silver, modell Olga resp snäck, CG Hallberg 1877 resp HG Vogt &Sr 1861, längd ca 21 resp 22,5 cm
Vikt gafflar 1100 g skedar 410, total vikt 1510 g
Gafflar med monogram samt något skeva tänder, slitage