Andre de Dienes Grand Canyon
2014-12-16
284419
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
DE DIENES, Andre (USA,1913-1985): Modell i Gran Canyon, stämplad a tergo Andre de Dienes, silvergelatinfotografi, vintage, 34x27,5 cm
PROVENIENS: Inköpt på Staley-Wise Gallery, New York