Tallrikar Josef Frank för Svenskt Tenn
2014-12-16
284347
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 6 st, ovala, glas, design Josef Frank för Svenskt Tenn, grönt glas
Historik:
Josef Frank ritade den ovala glastallriken på 1940-talet. Ursprungligen var den tänkt som skaldjurstallrik
Bruksslitage