Bålskål med fat Qianlong
2014-12-15
284283
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
BÅLSKÅL med FAT, porslin, Kina 1700-tal, dekor i emaljblått och guld, monogram i guld, bålskålens diameter 32 cm, fatets diameter 34 cm
Smärre kantnagg, hårsprickor, slitage och bålskålen stjärnspricka i botten.