Ljusappliquer
2014-12-12
283516
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 7 000 SEK |
VÄGGLYSTRAR, 1 par, 1800-talets första hälft, för 2 ljus vardera, stomme i förgylld mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 42 cm
Smärre bristning på en ljusarm, en ljusarm med lagning