CG Hallberg silverbestick
2014-12-11
283232
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
BESTICK, 73 dlr., silver, C G Hallberg, Stockholm, olika årsstämplar (1900-talets första hälft,), modell Rosen, bestående av: 8 bordsgafflar, 13 bordsknivar, 12 matgafflar, 14+1 fiskknivar, 12 matskedar, bordssked, 12 fruktknivar, vikt exkl 13 bordsknivar ca 3272 g
Slitage