Skålfat Qianlong (1736-95)
2014-12-09
282845
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor famille rose, motiv av blommor, diameter 26,5 cm
Omfattande skador, nagg