Fat Kina Qianlong (1736-95)
2014-12-09
282842
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose med motiv av strödda blommor, rund modell, diameter ca 34 cm
Omfattande lagningar, skador, smärre tillverkningsdefekter