Jardiniere silver med glasinsats
2014-12-14
282784
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
JARDINIÉRE, silver, importstämplar A Nilsson, Lund 1919, oval, reliefdekor av blommor, insatsskål av slipat glas, invändigt förgylld, längd 44, vikt ca 925 g
Bär gåvoinskription.