Skedar samt soppslevar 18/1900-tal
2014-12-18
282541
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BESTICKDELAR, 20 dlr., silver, 1800/1900-tal, bestående av 1+1 soppslevar, 1+1 matskedar (1800-tal), 2+1 bordsskedar, 1+1+1+1 teskedar, 7+2 moccaskedar, totalvikt ca 848 g
Gravyr, skada samt lagning i soppslev