Ljuskrona
2014-12-05
282156
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, 3 ljusarmar, förgylld mässing, diameter ca 46, ca 80 cm
Bär spår av tidigare elektrifiering(borrad)