Vägglyktor bemålad metall
2014-12-04
281877
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VÄGGLYKTOR, 2 st, för utomhusbruk, 1900-talets första hälft, metall med spröjsade glas, höjd ca 60 cm, total längd från vägg 68 cm
Proveniens: Enligt uppgift Stockholms Stadion
Bruksslitage, delvis ommålade