Lars Erik Falk skulptur i bemålad aluminium
2014-12-04
281684
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
FALK, Lars Erik (född 1922): "Acceleration 10", signerad och daterad Falk 1997, bemålade aluminiumprofiler på svart plexisockel, höjd inlusive sockel 75 cm, sockel 16x16 cm