Skrin silver
2014-12-04
281682
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SKRIN, silver, lodstämpel 12, lock med pärlstavsdekor, Tyskland eller Polen, omkring 1830/40-tal, 10x14,5 cm, vikt ca 429 g
Nyckelhålet igensatt, smärre skador