Ring platina diamanter 1930-tal
2014-12-05
281592
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 15 000 SEK |
RING, platina, 3 gammalslipade diamanter totalt ca 0,70 ct samt mindre åttkantslipade diamanter, millegriffe, GBG Guldsmeds & Gravyratelier, Svenson & Alexandersson, Göteborg 1939, ringstorlek ca 18 mm, i etui
Smärre lagning vid en kant