Ring 14 k guld emalj diamanter
2014-12-03
281344
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
RING, 14 k guld, koboltblå emalj på silver, mittdel i silver med vit emalj och 3 briljanter, oval form, stämplar saknas, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 8,5 g
Emaljskador samt slitage, mittdel något lös och troligen ej ursprunglig