Silverbestick Kungsholm
2014-12-02
281341
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
BESTICK, 87 dlr, silver, Hallbergs, modell Kungsholm, Stockholm 1940-/ 50-tal, besåtende av: bordsgafflar, 12, bordsknivar, 12, bordsskedar, 12, dessertgafflar, 12, dessertknivar, 12, kaffeskedar, 12, förgyllda moccaskedar, 12, såssked, smörknivar, 2, totalvikt ca 2257 g