Silverbägare 1700-tal
2014-12-01
281044
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
BÄGARE, silver, Erik Lemon, Uppsala 1776, svisselerad dekor av bladslingor, godronnerad fotring, ägarinitialer AFS, höjd 9 cm
Smärre lagning i livet