Persisk taklykta
2014-12-01
281041
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TAKLYKTA, mässing, 1900-tal, sannolikt persisk, genombruten dekor med bl a snäckor, höjd ca 110, diameter ca 30 cm
PROVENIENS: Ralph Lundsten
Skador, lagningar,