Asmund Arle, Nyfödd
2014-11-30
280986
| Klubbat belopp | 6 600 SEK |
| Utropspris | 12 000 SEK |
ARLE, Asmund (1918-1990): Nyfödd, signerad och numrerad A. Arle 1/5, mörkpatinerad brons, höjd 7,5, längd 24 cm.
Gjutarmärkt H. Bergman Fud